به سايت وكالت خوش آمديد :: پرسش و پاسخ امور ثبتی - نعیم علی نقی
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
پرسش و پاسخ امور ثبتی توسط آقای نعیم علی نقی سر دفتر شماره 1018 اسناد رسمی تهران
لطفا سئوال خود را بپرسید
نام   :
 
ايميل :
 
متن : 
 

   
                   
   
تعداد کل : 50
مشاهده
 
Preview [1] 2 >> Next
 
حمید
نام :
 
سلام .
راهی هست که کسی اسم خودش رو چک کنه و یدونه که ممنوع الخروج هست یا خیر ؟
پرسش :
 
سلام بله با در دست داشتن گذرنامه به اداره گذرنامه مراجعه کنید. دکتر سربازی
پاسخ :
 

 
سارا امامی
نام :
 
سلام و خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم اگر شناسنامه المثنی بگیرم باز هم اسم شوهر قبلیم در شناسنامه ذکر میشود یا نه ؟ و اکر نمیشود ایا باز هم امکان دارد از طریق کسی استعلام گرفته شود یا خیر لطفا مرا راهنمایی کنید؟
و چه کسانی میتوانند استعلام بگیرند؟
پرسش :
 
سلام پس از طلاق برای ازدواج بعدی می توانید به اداره ثبت احوال مربوطه مراجعه و تقاضای حذف نام همسر سابق را بکنید در شناسنامه جدید نام همسر شما درج نمی شود. دکتر سربازی
پاسخ :
 

 
رومینا
نام :
 
باسلام وخسته نباشید من مدت 10سال باهمسرم زندگی کرذم بعداز 10سال همسرم به علت بیماری سرطلان ریه فوت کرد ومهریه من600سکه هست حال خانواده همسرم با ایجاد طلبکار صوری به مبلغ7میلیون تومان میخواهندمانع رسیدن من به مهریه شوند ماترک همسرم نیز یه خودرو به ارزش7الی7.5میلیون تومان هست.آیا به من مهریه تعلق میگیرد؟وبه چه میزان؟وهمسرم بجز من یک ورثه دیگری هم دارد.
پرسش :
 
با سلام بله مهریه به شما تعلق می گیرد و از دیون ممتازه محسوب می گردد به این معنی که به نسبت سایر بدهکاری های مرحوم در اولویت قرار دارد. موفق باشید دکتر سربازی
پاسخ :
 

 
پریناز عطا خانی
نام :
 
با سلام
سوال من اينه که من با شوهرم مشکل دارم و اون با زيرکي متو مجبور کرد خونه خود را ترک کنم بعد من متوجه شدم که قانوني هست که ميگه اگر زن از خونه رفته باشه بهش مهريه تعلق نميگيره و من نميتونم مهريمو اجرا بذارم لطفا بهم بگين ايا اين حقيقت داره و همچين قانوني هست؟و اگر من به خونه برگردم ميتونم اجرا بذارم؟
با تشکر
پرسش :
 
با سلام خانم پریناز ترک منزل ارتباطی با مهریه ندارد بلکه در صورتیکه عذر موجه قانونی برای ترک منزل نداشته باشید صرفا نفقه به شما تعلق نمی گیرد،بنا بر این چنانچه مهریه شما عند المطالبه باشد هر زمانی بخواهید می توانید آنرا مطالبه کنید. موفق باشید دکتر سربازی
پاسخ :
 

 
مهرنواز
نام :
 
به نام ايزد يکتا - با سلام و احترام بنده ۶ ماه است که در خانه پدري به سر مي برم. در اين مدت نفقه اي دريافت نکرده ام و دادخواستي مبني بر ترک انفاق هم تقديم دادگاه ننموده ام . البته مهريه را اجرا گذاشتم. همسرم پس از ارسال سه اظهارنامه در خصوص عدم تمکين اينجانب در نهايت دادخواست الزام به تمکين برايم رسال نمود که من در دادگاه حاضر شدم و ايشان نيامد و اظهار داشت اخطاريه را دريافت نکرده اليته ايشان نشاني محل سکونت را اشتباه اعلام نموده و اصرار دارد ثابت کند که منزل مشترک ما در يافت آباد در حاليکه که خانه ايشان در امير آباد است. در حال حاضر قاضي پرونده جلسه ديگري را معين فرمودند که طي پيگيري مطلع شدم باز هم همسرم ابلاغيه را به دليل نشاني نادرست دريافت نکرده است . لذا خواهشمندم در صورت امکان بفرماييد دلايل همسرم براي الزام به تمکين و سپس عدم حضور در دادگاه چيست؟ پيشاپيش از بذل توجه و راهنمايي شما سروان نهايت سپاس را دارد.
پرسش :
 
با سلام خانم مهر نواز اینکه دلایل همسر شما برای عدم حضور چیست نمی دانم ممکن است تمایلی به بازگشت شما نداشته ونگران است شما اعلام کنید حاضر به تمکین هستید!به هر حال تا زمانی که حکم الزام به تمکین شما صادر و قطعی نگردیده و اجرائیه صادر نشده است طبق رویه محاکم می توانید نفقه خود را مطالبه کنید.دکتر سربازی
پاسخ :
 

 
مهدي راضي
نام :
 
نحوه بررسي احتمال تصرف يک يا تعدادي از ساکنان يک مجموعه اپارتماني در مشاعات مربوطه به وسيله مالکين ديگر ساکن در ان مجموعه، به چه شکل قابل انجام مي باشد
پرسش :
 
از طریق شورای حل اختلاف می توانید تقاضای تامین دلیل نمائید.
پاسخ :
 

 
احسان
نام :
 
با سلام
سئوا من این هست ایا یک نفر میتواند به دو نفر در باب یک موضوع اختیارات خود را بصورت کامل وبلا عزل بصورت وکالت واگذار نماید مثلا شخصی اختبارت کامل خودر را در یک شرکت به دو نفر که در همان شرکت مشغول به کار هستند واگذار نماید
پرسش :
 
با سلام بله امکان پذیر است دکتر سربازی
پاسخ :
 

 
مینا
نام :
 
لطفا در مورد درخواست الزام به ثبت ازدواج راهنماییم کنید با تشکر.
پرسش :
 
دادخواستی به طرفیت همسر در دادگاه خانواده باید طرح گردد و مدارک یا شهود مربوطه به دادگاه معرفی گردد،چون سوال کلی است بیشتر از این نمی توان پاسخ داد.موفق باشید دکتر سربازی
پاسخ :
 

 
shadi
نام :
 
با سلام و عرض ادب و تشکر از جنابعالي
اينجانب خانم ۳۰ ساله هستم که در سال ۸۸ از همسرم با طلاق توافقي متراکه نمودو. تمامي مهريه و نفقه را بخشيدم. ما يک آپارتمان به نام خودم دارمو اين آقا بعد از حدود تقريبا يک سال چک سفيد امضاي مرا به مبلغ ۴۰ ميليون تومان به اجرا گذاشته استو و خانه مرا مصادره کرده استو دادگاه اول با داشتن تمامي مدارک و اسناد به نفع ما فقط به قسم قرآن ايشان اکتفا کرده چون هيچ دليل پ سندي ار من نداردو فقط مي گويد که نصف خانه مال من است. و قاضي حص را به ايشان داده استو حال منتظر دادگاه تجديد نظر هستمو افزون بر اينکه در طلاق نامه من قيد شده که زوجين هيجگونه بدهي به هم ندارند. اين آقا ۳فقره چک سفيد امضا از من داردو سوال من اين است که واقعا حق بر اين اسن که دادگاه راي به نفع ايشان بدهد؟ من خارج از کشور زندگي مي کنم و ۱درم واکلت از طرف من داردو خودم متاسفاه نمي توانم در دادگاه حضور پيدا کنم. خاطر نشان ميکنم که اين آقا يک بار هم به جرم پرکردن چک سفبد امضا که سرقتي اعلام شده بود توسط کلانتري بازجويي شد و لي زنداني نشد.آيا مطرح کردن اين در دادگاه به نفع من است و اصلا مي توان اين مساله را ثابت کرد؟ و بهتر است به جرم خيانت در امانت از ايشاک که ادعا مي کند من به رضايت خودم به ايشان چک دادم بابت خانه ولي من پرش نکردم شاکيت کنم؟ ممنون از راهنمايي شما وکيل محترم.
پرسش :
 
خانم شادی سفید امضائ بودن چک به راحتی قابل اثبات است ودر صورت اثبات ،این وظیفه همسرت سابقتان است که به طریق قانونی مطالبات خود را به اثبات برساند پیشنهاد می کنم با مدارک مربوطه به وکیل مراجعه شود تا راهنمائی مناسب صورت گیرد. موفق باشید دکتر سربازی
پاسخ :
 

 
کیا
نام :
 
با سلام،
من اخیرا نیاز به کپی برابر با اصل مدارکم مثل شناسنامه و کارت معافی جهت استفاده در خارج از کشور برخورد کردم. وزارت امور خارجه هیچ مدرکی رو برابر اصل نمیکند. مترجمین رسمی تنها مدارکی که بزبان خارجی باشند را برابر اصل میکنند. دفترخانه های اسناد رسمی هم هر کدام که من پرسیدم حاضر نیستند به زبان انگلیسی بنویسند و برابر اصل کنند. آیا یک وکیل دادگستری میتواند یا اصلا مجاز هست روی کپی به زبان انگلیسی بنویسد برابر اصل و مهر امضا کند؟ من چه کار باید بکنم؟ به کجا مراجه کنم؟
کیا
پرسش :
 
با سلام شما میتوانید جهت تصدیق اوراق خود به دفتر اینجانب واقع در خیابان مطهری -بعداز خیابان فجر(جم)پلاک 270 واحد 4مراجعه فرمایید.
پاسخ :
 

 
فراهانی
نام :
 
با سلام،
وکالتنامه که در سفارت ایران در خارج از کشور تنظیم شده را چگونه میتوان فسخ کرد؟ آیا این وکالت نامه ها در سفارت خانه ثبت میشوند؟ با توجه به اینکه سفارت تنها صحت امضای موکل را بدون توجه به مندرجات تصدیق میکند.
فراهانی
پرسش :
 
با سلام اقاله -عزل وکیل -استعفای وکیل در مورد سوال شما در دفتر اسناد رسمی صورت میگیرد.
پاسخ :
 

 
فراهانی
نام :
 
با سلام،
آیا میتوان با تنظیم یک وکالتنامه محضری حق اتخاذ هر نوع تصمیم در مورد خودم در شرایط اضطراری مثل بیماری، تصادف، و غیره که خودم توان تصمیم گیری ندارم رو به شخصی غیر از خانواده درجه یک خودم واگذار کنم. مثلا تصمیم گیری در مورد عمل جراحی، اهدای عضو، بستری کردن در بیمارستان خاص و غیره. و چنین وکالتی آیا امکان پذیر هست؟ آیا اختیاره خانواده درجه یک رو سلب میکند؟ یا باز هم آنها تصمیم گیرنده نهایی خواهند بود؟
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم
فراهانی
پرسش :
 
با سلام شخص میتواند در هر مردی که خود اهلیت انجام دادن آ ن را دارد به دیگری وکالت دهد با این توضیح که یکی از طرق انقضاء عقد وکالت موت وکیل ویا موکل میباشد لذا به نظر میرسد در مورد اهداء عضو این عمل بعد از فوت موکل میباشد که عقد وکالت منقضی است .
پاسخ :
 

 
ehsan
نام :
 
سلام. من پايان خدمت ندارم ايا ميتوانم سند خونه به نام داشته باشم؟
پرسش :
 
باسلام با توجه به قانون وظیفه عمومی برای هرگونه نقل و انتقال غیر قهری نیاز به ارائه مدرکی دال بر وضعیت نظام وظیفه الزامی میباشد.
پاسخ :
 

 
محمد رضا
نام :
 
با تشكر از زحمات شما سوال بنده زمانيكه دادگاه با اقساطي كردن مهريه موافقت كرد ايا زن ميتواند حكم صادره را رد كند و بگويد كه كل مهريه يكجا و نقدا پرداخت شود واگر مرد طبق ثابت كردن معسر بودن راهي زندان ميشود يا خير.
پرسش :
 
با سلام نظر به اینکه اینجانب صرفا"در خصوص امور ثبتی و اسناد ارائه خدمات و مشاوره مینمایم شما می توانید در صورت نیاز به خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی از طریق تماس با شماره تلفن های 88306845 88311869 بین ساعات 17 الی 19 از خدمات حقوقی آقای ناصر سربازی وکیل پایه یک ومشاور حقوقی بهره مند شوید .
پاسخ :
 

 
امید زمانی
نام :
 
با سلام:
اينجانب به فردي در سال ۱۳۸۰وکالت بلاعزل در مورد زمين داده ام پس از نه سال زمين مذکور را از شرکت تعاوني تحويل داده اند چون وکيل به من بدهکار مي باشد از بابت همين زمين‌‌ اينجانب خودم سند را از اداره ثبت محل و به نام خودم گرفته ام حال وکيل از دادن بدهي امتناع ميکند وميگويد با وکالتي که در دست دارم سند المثني ميگيرم.در ضمن قولنامه اي که بين خودمان قبل از مراجعه به دفتر اسناد رسمي نوشته ايم به نام خواهرش ميباشد يعني خريدار خواهرش مي باشد.در ضمن هيچ يک از دفاتر اسناد حاضر به نوشتن سند رسمي در سال۱۳۸۰نبودند وميگفتند مورد وکالت مشخص نيست.
سوال) ۱ - آيا او (وکيل) ميتواند سند المثني بگيرد ؟در حاليکه سند گم نشده در دست من است.۲- آيا من ميتوانم او را عزل کنم ؟( ابطال وکالت بلاعزل) ۳-خواهرش ميتواند عليه من شکايت کند/؟
سوال)۴ چه جوري ميتوانم به حق حقوقم برسم و زمين مذکور را به خواهرش بدهم؟
پرسش :
 
با سلام اولا" وکیل میتواند سند المثنی بنام مالک دریافت نماید ثانیا"شما حق عزل وکیل را از خود سلب نموده اید ثالثا"خواهر ایشان میتواند در چهار چوب مبایعه نامه علیه شما طرح دعوی نماید . ضمنا" شما میتوانید جهت راهنمایی بیشتر در ساعات اداری با دفتر اینجانب با شماره تلفن 88492089 تماس حاصل فرمایید.
پاسخ :
 

 
مهین حارثی
نام :
 
در مورد تنفیذ سند در خصوص معامله های سرقفلی- مالیات مغازه هنگام معامله یعنی معامله این سرقفلی بنام پدرم و دو برادرم بین مالک ۲۵ سال پیش انجام شده وبرگه مالیات بنام پدرم درج شده و پدرم بعد از چند سال از دو برادم با گرفتن سهم خود این سرقفلی را به دو پسرش بوسیله یک قرارداد معمولی با امضای مالک و پدرم و دو پسرش انجام گرفته- معهذا پدرم در سال ۸۸ فوت نمود و متوفی با داشتن دو پسر و دو دختر از دو زن قبل خود از این سرقفلی بعلت این که مالیات به اسم پدرم باقی مانده با بی اطلاعی از این موضوع که این معامله سرقفلی است نه سند و با بودن مالیات بنام پدرم ایشان را مالک میدانند و آنها ادعای سهم میکنند و از دو برارم درخواست نمودنند در برگه اظهارنامه مالیاتی این مغازه را هم درج کنند و دو برادرتنیم مخالفت کرده و آنها خود اقدام به این کار نموده و خود سرانه برگه مالیاتی را بدون هیچ مدرکی با رشوه و پارتی به جریان انداخته و ما این موضوع را بعد متوجه شدیم البته یکی از برادرهای ناتنی کارمند بازنشسته دادگستری است و توانسته با پارتی این کارها را انجام دهد و آنها بدون هماهنگی با ما درخواست گواهی حصر وراثت کردند و دو برادرم با دادن دادخواست از دادگاه درخواست تنفیذ سند از مالک شدند- حال از شما خواهشمندم در این خصوص ما را راهنمایی کنید با تشکر .
پرسش :
 
با سلام نظر به اینکه اینجانب صرفا"در خصوص امور ثبتی و اسناد ارائه خدمات و مشاوره مینمایم شما می توانید در صورت نیاز به خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی از طریق تماس با شماره تلفن های 88306845 88311869 بین ساعات 17 الی 19 از خدمات حقوقی آقای ناصر سربازی وکیل پایه یک ومشاور حقوقی بهره مند شوید .
پاسخ :
 

 
ناصر اکبرنژاد
نام :
 
با سلام و دعای خیر
اینجانب جهت خرید ملک ویلایی با خریدار در بنگاه حضور داشته و تمامی مراحل پرداختی را طبق تعهد انجام داده ام ولی بدلیل مشکلات شهرداری مالک با جرایم زیاد روبرو بوده و پیگیر مینمایید و حتی یک مرحله مهلت تمدید قرارداد انجام گردید ولی بدلیل عدم حضور در زمان محضرگواهی عدم حضور دریافت نموده ام(کل ثمن معامله 282 میلیون میباشد و بدهی من زمان تحویل 90 میلیون میباشد که همراه با تنظیم سند و تحویل ملک تعیین گردیده است )خواهشمند است چگونگی مراحل قانونی به دلیل مشکلات فوق که باید روزانه مالک 80 هزار تومان پرداخت تاخیر داشته باشد و ملک در تصرف مالک میباشد مرا در مسیر قانونی راهنمایی فرمائید- ممنون 6/12/89
پرسش :
 
با سلام نظر به اینکه اینجانب صرفا"در خصوص امور ثبتی و اسناد ارائه خدمات و مشاوره مینمایم شما می توانید در صورت نیاز به خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی از طریق تماس با شماره تلفن های 88306845 88311869 بین ساعات 17 الی 19 از خدمات حقوقی آقای ناصر سربازی وکیل پایه یک ومشاور حقوقی بهره مند شوید .
پاسخ :
 

 
حمید.ز
نام :
 
با عرض سلام و خسته نباشید.میخواستم ببرسم خرید و فروش لوازم جاسوسی جرم است یا خیر اگر بله مواد را لطفا ذکر کنید؟
پرسش :
 
با سلام نظر به اینکه اینجانب صرفا"در خصوص امور ثبتی و اسناد ارائه خدمات و مشاوره مینمایم شما می توانید در صورت نیاز به خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی از طریق تماس با شماره تلفن های 88306845 88311869 بین ساعات 17 الی 19 از خدمات حقوقی آقای ناصر سربازی وکیل پایه یک ومشاور حقوقی بهره مند شوید .
پاسخ :
 

 
یدالله شکاری
نام :
 
با سلام وخسته نباشید میخواستم سوال کنم که ایا وکالت بلاعضل بعذ از فوت موکل باطل میشود یا خیر
پرسش :
 
با سلام یکی از طرق انقضاءوکالت موت وکیل یا موکل میباشد.
پاسخ :
 

 
رضا
نام :
 
با عرض سلام .وكالتي جهت حضانت ونگهداري به صورت بلاعزل به همسرم دادم ولي الان ميخواهم اين وكالت را باطل كنم ولي خانمم نميخواهد لطفا مرا راهنمايي كنيد با تشكرازشما عزيزان.
پرسش :
 
با سلام جهت اقاله سند وکالتی که ضمن عقد لازمی عدم عزل وکیل در آن شرط شده باشد حضور وکیل وموکل لازم میباشد. ا
پاسخ :
 

 
رضا
نام :
 
من با دختری ازدواج کرده ام که قبلا ازدواح کرده بود و باکره نبوده حتی در سند ازدواج و خطبه عقد به عنوان دوشیزه قید گردیده و عاقد را نیز با اسرار خودشان آورده که عاقد در رونوشتی که از سند ازدواج از او گرفتم بیان کرده بانو و سابقه ازدواج را هم قید کرده و نوشته برای گرفتن وام ازدواج این کار را کرده ضمنا عاقد کتبا اقرار کرده که هیچ اطلاعی به من نداده بود چون می گوید خانواده دختر به گفته اند تکلیف بنده چیست؟راهنماییم کنید لطفا
پرسش :
 
با سلام نظر به اینکه اینجانب صرفا"در خصوص امور ثبتی و اسناد ارائه خدمات و مشاوره مینمایم شما می توانید در صورت نیاز به خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی از طریق تماس با شماره تلفن های 88306845 88311869 بین ساعات 17 الی 19 از خدمات حقوقی آقای ناصر سربازی وکیل پایه یک ومشاور حقوقی بهره مند شوید .
پاسخ :
 

 
محمد محمدی
نام :
 
اگ زنی درخواست طلاق دهد و مرد بگوید طلاق نمیدهم در صورت گرفتن طلاق ایا مهریه به زن تعلق میگیرد
پرسش :
 
با سلام نظر به اینکه اینجانب صرفا"در خصوص امور ثبتی و اسناد ارائه خدمات و مشاوره مینمایم شما می توانید در صورت نیاز به خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی از طریق تماس با شماره تلفن های 88306845 88311869 بین ساعات 17 الی 19 از خدمات حقوقی آقای ناصر سربازی وکیل پایه یک ومشاور حقوقی بهره مند شوید .
پاسخ :
 

 
رحمانی
نام :
 
اینجانب یک واحد آپارتمان خریداری نموده ام، که طبقه سوم به صورت دوبلکس می‌باشد، که موجب گردیده راه پشت بام بسته شود و نتوانیم از ژشت بام استفاده نماییم، آیا این موضوع قابل پیگیری می‌باشد؟
پرسش :
 
با سلام نظر به اینکه اینجانب صرفا"در خصوص امور ثبتی و اسناد ارائه خدمات و مشاوره مینمایم شما می توانید در صورت نیاز به خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی از طریق تماس با شماره تلفن های 88306845 88311869 بین ساعات 17 الی 19 از خدمات حقوقی آقای ناصر سربازی وکیل پایه یک ومشاور حقوقی بهره مند شوید .
پاسخ :
 

 
شهلا
نام :
 
با سلام خدمت شما وکیل زحمت کش میخواستم ببینم چه راه هایی برای پیشگیری از اینکه اگر شوهری همسرش را ضرب و شتم کند وجود دارد؟
پرسش :
 
با سلام نظر به اینکه اینجانب صرفا"در خصوص امور ثبتی و اسناد ارائه خدمات و مشاوره مینمایم شما می توانید در صورت نیاز به خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی از طریق تماس با شماره تلفن های 88306845 88311869 بین ساعات 17 الی 19 از خدمات حقوقی آقای ناصر سربازی وکیل پایه یک ومشاور حقوقی بهره مند شوید .
پاسخ :
 

 
علی قاسم
نام :
 
باسلام
سال ۷۸شخصي با اعمال نفوذ وتقلب اقدام به اخذسند مالکيت نيمي از اراضي کشاورزي ما کردند(اين شخص بعد از يک ماه فوت نمود وورثه ايشان پيگرقضيه شدند وماهم پدرمان فوت نمودند وماخوانده دعوي شديم)ومتعاقب آن اقدام به طرح دعوي مبني بر خلع يد اينجانب وسايرومطالبه اجرت المثل ايام غاصبانه به زعم خواهان شديم وتمام جريان پرونده به دليلي که ابتدا عرض کردم به خواست آنها پيش رفت وساليانه محکوم به پرداخت اجرت المثل ميشديم وميپرداختيم که نهايتا با مراجعه اينجانب به امور اراضي مرکز واستان پي به تقلب واعمال نفوذ خاهان شديم وايشان با ساير ورثه که مدعي بودند حاضر به هيچگونه کنار آمدن ومصالحه نبودند دکه به لطف پروردگار سند ايشان در دادگاه بدوي ابطال شد ودر تجديد نظر رد گرديد ونهايتادر شعب تشخيص ديوان عالي کشور مجددابررسي وابطال سند مورد تاپيد قرار گرفت واين روند حدود ۱۲ سال طول کشيد حال استدعا دارم به سپوالات بنده که ذيلا عرض ميکنم جواب بفرماپيد ضمنا درهيچ مرحله اي وکيل اختيار نکردم جزء در سال ۷۸ در مرحله خلع يد و محکوميت اولين اجرت المثل:
۱-آيا بنده وساير ورثه بابت اجرت المثل هاپي که پرداخته ايم به محاسبه ايام گذشته ميتوانيم ادعا کنيم ۲-بنده وساير وراث هرکدام در شهري هستيم وبابت اخطاريه هر کدام به دادگاه محل مراجعه کرده ايم آيا بابت اين رفت وآمد ها برابر با ۱۲ سال ميتوانيم مطالبه خسارت کنيم
۳-زمين کشاورزي مورد منازعه از همان سال لم يزرع ماند البته ما مانع ازکاشتن خواهان شديم اما دادگاه روي کاغذ صورت جلسه تحويل ملک را نوشته ولي ما اجازه کاشت به آنها نداديم چونکه اين ملک از ابتدا در تصرف مرحوم پدرم بوده وقبل از آن هم باير بوده/
۴-دادگاه براي وصول اجرت المثل هاي ساليانه هربار مغازه ويا ملکي از مارا به حراج ميگذاشت وما در آخرين مهلت مجبور به ژرداخت ميشديم جزء يک بار که حودم منزلم را به خاطر پرداخت اجرت المثل ارزان فروختم آيا بابت حتک حرمت وحراج هاي متعدد ميتوانيم از خواهان بدوي طلب خسارت واعاده حيثيت کنيم .
۵- يک مرتبه مامورين اجراي احکام با تحريک خواهان اقدام به قفل وزنجير زدن به پاساژ متعلق به ما ورثه کرده بودند که بسياري از مستاجرين به خاطر زيان وبعضي فاسد شدن اجناسشان انجارا ترک کردند وما متحمل زيان زيادي شديم که صورت جلسه آن موجود است آيا براي اين مسءله مطالبه خسارت کنيم .
۶-ورثه خواهان بدوي ملکي به نام مادرشان دارند البته ابتدا مربوط به پرد متوفي شان بوده ولي به نام مادرشان شده آيا اگر جواب سوالات فوق مثبت باشد ويا بهر حال ما طلبکار خواهيم شد مي توانيم آن ملک را معرفي کنيم تا خسارات ما را جبران کند (چونکه مادرشان هم جزء ورثه وشاکي بوده) .
در پايان ضمن تشکر فراوان ازشما عزيزان بابت وقت وهزينه اي که بابت مردم ميگذاريد وباعث روشنگري وژيشرفت مردم ميشود کمال تشکر وقدر داني مينمايم چونکه اگر شما چنين کار خداپسندانه اي نکرده بوديد بابت جواب صحيح گرفتن هر موضوعي کلي هزينه متحمل ميشديم .ضمنا ۵/۲سال است که بعضي از ادعاهاي فوق را طي دادخواستي طرح کرده ام ولي به دليلي که ابتدا عرض کردم اقدامي نمي شود اميدوارم بفرماييد اگر به حفاظت مراجعه کنم رپيس دادگستر لجباز تر نمي شود چونکه چند بار خدمت ايشان رفته ام وميفرمايد که پرونه ما در بايگاني راکد است طول ميکشد که از بايگاني به شعبه آورده شود ؟<<با تشکر از شما منتظر جواب اگر با ذکر موادقانوني باشد بسيار بهتر است ...خدا نگهدارشما
پرسش :
 
با سلام نظر به اینکه اینجانب صرفا"در خصوص امور ثبتی و اسناد ارائه خدمات و مشاوره مینمایم شما می توانید در صورت نیاز به خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی از طریق تماس با شماره تلفن های 88306845 88311869 بین ساعات 17 الی 19 از خدمات حقوقی آقای ناصر سربازی وکیل پایه یک ومشاور حقوقی بهره مند شوید .
پاسخ :
 

 
رضا
نام :
 
با سلام وادب
من 8سال پیش ضامن یک نفر به مبلغ 4000000 تومان شدم حالا پس از 8سال بانک میخواهد از طریق اجرای ثبت بر روی ملک من اقدام کند سوال
1-آیا پس از 8 سال من هنوز متعهد میباشم؟؟
2- اگر میباشم به اندازه سقف سفته های امضا شده یا جراییم نیز به عهده من میباشد؟
پرسش :
 
پاسخ :
 

 
حسن ميرزايي
نام :
 
مادر زنم فوت كرده و پدر زن زنده است ايا مي تواند تمام اموال را به پسراش بدهد و دختر را ارث ندهد و بايد چكار كرد
پرسش :
 
با سلام نظر به اینکه اینجانب صرفا"در خصوص امور ثبتی و اسناد ارائه خدمات و مشاوره مینمایم شما می توانید در صورت نیاز به خدمات وکالت یا مشاوره حقوقی از طریق تماس با شماره تلفن های 88306845 88311869 بین ساعات 17 الی 19 از خدمات حقوقی آقای ناصر سربازی وکیل پایه یک ومشاور حقوقی بهره مند شوید .
پاسخ :
 

 
حمید
نام :
 
دعاوی که یک کارشناس حقوق در اداره مسکن و شهرسازی به آنها رسیدگی می کند کدام دعاوی هستند؟
پرسش :
 
با سلام بنده متوجه سوال ومنظور شما نشدم در صورت تمایل موضوع را کامل تر مطرح نمایید تا پاسخ لازم را ارائه نمایم.
پاسخ :
 

 
هادی
نام :
 
با سلام و احترام
زمینی سه بر به مساحت تقریبی چهار هزار متر،که حدود هزار و پانصد متر آن اصلاحی خورده و به خیابان ملحق شده و حدود دو هزار و پانصد متر آن باقیمانده است.
این زمین دارای پنج مالک(همه بطور مساوی) است .
حال بنده این سوال را از جنابعالی داشتم :
1- که اگر یکی از مالکین درخواست افراز بدهد ، آیا زمین فوق الذکر امکان افراز را خواهد داشت یا خیر؟
2-در صورت توافق مالکین مبنی بر ساخت، چون زمین اولیه چهار هزار متر بوده تراکم ساخت بر اساس همان متراژ اولیه محاسبه می شود. سوال بنده اینجاست اگر زمین افراز گردد، تراکم های قبلی هم بین زمین های مفروز تقسیم خواهد شد یا که نه تراکم بر حسب متراژهای جدید محاسبه خواهد شد .
پرسش :
 
با سلام بررسی قابل افراز بودن زمین با اداره ثبت محل و کارشناسان آن اداره میباشد و موضوع تراکم را نیز میبایست از طریق شهرداری منطقه پیگیری نمایید.
پاسخ :
 

 
محمد اصلانی
نام :
 
ضمن تقديم سلام و احترامَ اگر تعدادي نسبت به ملکي وکالت رسمي داشته باشند و اصل سند مالکيت در دسترس نباشدَ آيا بعضي از موکلين رسمي ميتوانند به نام خود تنظيم سند نمايند. با اين فرض که وکيل اختيار تنظيم سند داشته باشد. توضيح اينکه مثلا شخص الف نسبت به سهم مشاع از ملک وکالت دارد و به هيچ وجه دسترسي به سند مالکيت ندارد.
پرسش :
 
با سلام وکیل میتواند با مراجعه به اداره ثبت و پس از طی تشریفات نسبت به سهم مشاع مورد وکالت سند مالکیت بنام مالک دریافت وپس از آن با مراجعه به دفتر اسناد رسمی سند انتقال را به نام خود تنظیم نماید.
پاسخ :
 

 
ليلا خاكي
نام :
 
با سلام اگر كسي براي مجرمي سند بگذارد و مجرم فرار كند مدت چند روز خانه او مصادره ميشود؟
پرسش :
 
با سلام باتوجه به قانون 20روز از تاریخ ابلاغ اخطاریه به وثیقه گذار به او مهلت داده میشودتامتهم را معرفی نماید و بعد از آن مراحل ضبط وثیقه آغاز میشود.
پاسخ :
 

 
خسرو گل
نام :
 
با سلام ، شخصی دوسال قبل از بیسوادی عمه خودش سوء استفاده نموده و با عنوان در رهن قراردادن سند منزل مسکونی پیرزن سند را هم انتقال قطعی به نام خودش نموده و هم در رهن وام بلند مدتی (قریب به 30 سال ) قرارداده اکنون که پیرزن توسط اطرافیان متوجه کلاهبرداری برادر زاده خودش گشته با شدت و حدت تمام ناراحتی نموده و برادرزاده اش با اکراه مجبور به دادن وکالت بلاعزل مبنی بر انتقال سند بنام پیر زن ، آنهم بعد از تسویه با بانک شده است .با توجه به اینکه پیر زن قادر به تسویه حساب نمیباشد واز طرفی امید به کفاف عمر تا 28 سال دیگر را ندارد،آیا هم اکنون ملک را میتواند به شخص دیگری بفروشد .و آیا شخص خریدار میتواند سند را مشروط به رهن به نام خودش منتقل کند.
پرسش :
 
با سلام در صورت موافقت مرتهن میتوان سند را با حفظ حقوق مرتهن به نام خریدار منتقل نمود.
پاسخ :
 

 
حميد
نام :
 
در بعضي از اسناد ملکي مقدار حبه مشخص شده است منظور چند متر مربع يا چند دانگ است متشکريم
پرسش :
 
با سلام حبه :شش یکدانگ.سدس سدس مثقال ویا ربع تسع مثقال میباشد.
پاسخ :
 

 
1حمد ناصر
نام :
 
شخصی دارای دو طبقه خونه داره زمین بدون اعیانی یعنی بدون قصد راجع به همون دوطبققه را بصورت صوری طی تنظیم سند وکالت بلا عزل در اختیار دوستش قرار میده تا وی بتونی وام بگیره ولی دوستش از این فرصت استفاده میکنه که ملک مال منه و به شخص ثالثی میفروشه حال سوال اینه که ایا معامله وکیل و ثالث جه وضعی داره ورابطه صوری وکیل و شخص اول چه وضعی داره
پرسش :
 
با سلام در ظاهر و با توجه به اظهارات شما ایرادی در معاملات صورت گرفته وجود ندارد لذا جهت ورود به ماهیت نیاز به رویت مدارک وتوضیحات بیشتر میباشد .
پاسخ :
 

 
armt
نام :
 
برادرزاده ي من ميخواست از من يه وکالت کاري بگيرد که با ان بتواند از بانک وام بگيرد و خانه خود را که نصف ان سهم من است گروي بانک بگذارد ايا اگر او قسط هاي خود را ندهد من در دردسر ميفتم يا نه در ضمن من هيچ چک يا سفته اي ندادم؟
پرسش :
 
با سلام درصرتیکه تمامی ششدانگ ملک در رهن بانک قرار میگیرد سهمی شما هم در صورت عدم پرداخت اقساط وام و صدور اجرائیه به مزایده گذاشته و فروخته خواهد شد.توصیه میشود تضمین مناسبی از برادر زاده خود اخذ نمایید.
پاسخ :
 

 
ج-ك
نام :
 
آپارتماني در خرداد امسال فروخته ام.خريدار در ازاي تحويل واحد، 75درصد وجه راداده و قرار بوده مابقي در محضر هنگام تنظيم سند پرداخت شود(چك تضمين دارم).به جهت دريافت وام ،اسناد و پايان كار در اختيار خريدار است.حال خريدار به بهانه هاي مختلف از پرداخت مابقي وجه(35ميليون تومان) خودداري ميكندو تخليه هم نميكند.راهكار قانوني كه نتيجه بخش باشد چيست؟
پرسش :
 
با سلام برای ارائه بهترین راهکار نیاز به مطالعه مبایعه نامه میباشد لذا در صورت تمایل میتوانید باتماس با شماره 88492089وتعیین وقت قبلی از طریق دفترحضورا"مراجعه فرمایید.
پاسخ :
 

 
golshan
نام :
 
ايا زوجه از يک هشتم اموالي مثل زمين زراعي و مصالح ساختماني با ارزش ارث ميبرد؟
پرسش :
 
با سلام با توجه به قانون اخیر التصویب زوجه از یک هشتم تمامی اموال ارث میبرد.
پاسخ :
 

 
یزدان
نام :
 
با سلام‌

ايا در صورتي که مالکي در زمين خود شريک داشته باشد و سند ان بناه خود مالک باشد شريک بعد از مرگ صاخب سندميتواند تقاضاي انحثار وراثت کرده و سهم خود را از سند تحويل بگيرد؟
پرسش :
 
با سلام باستناد قانون امور حسبی هر ذینفعی میتواند تقاضای انحصار وراثت را به دادگاه دادگاه تسلیم نماید لذا در مانحن فیه شریک میتواند تقاضای انحصار وراثت نموده و پس طی تشریفات قانونی سند مالکیت حصه خود را از مراجع ذیصلاح تحویل بگیرد.
پاسخ :
 

 
علی قنبری
نام :
 
با سلام
فردی مالک یک نسخ کشاورزی بوده که پس از انجام اقدامات لازم از سوی شهرداری اقدام به پلاک بندی زمینها نموده اما از نظر ثبت اسناد هنوز سند تحت عنوان نسخ کشاورزی میباشد و از سوی دیگر این زمین ها از نظر سازمان مسکن و شهرسازی جزوه محدوده شهر نمیباشد
فرد مالک از یک سو اقدام به فروش تعدادی از قطعات نموده و از سوی دیگر در رابطه با همان املاک که بفروش رسانده مدتی بعد به افراد دیگر وکالت بلاعزل داده است که این وکالت بر اساس حق توکیل به غیر که در آن ذکر شده به افراد دیگر انتقال یافته اند و در نهایت آن افراد با استفاده از وکالتی که داشته اند اقدام به تنظیم سند رسمی نموده اند و یکی از دفترخانه ها بر خلاف تبصره ۱ ماده ۴ آئین نامه قانون تسهیل تنظیم اسناد رسمی عمل نموده و بدون اخذ استعلام از مسکن و شهرسازی اقدام به تنظیم سند رسمی قطعی غیر منقول به صورت مشاعی اما باذکر پلاک شهرداری نموده است
حالیه اینجانب یکی از کسانی میباشم که تعدادی از پلاکها را خریداری نموده و بر اساس مبایعه نامه مدتها قبل از صدور سند و وکالت نامه املاک را خریداری و به تصرف خویش در آورده ام
سوال این است:
۱-به جهت ابطال سند به کدام مرجع مراجعه نمایم و تقاضای ابطال سند نمایم و بر علیه چه کسانی اقامه دعوی نمایم
۲- در خصوص تخلف صورت گرفته از سوی دفترخانه به کجا مراجعه نمایم البته با توجه به اینکه بنده تنها دارای یک مبایعه نامه بنگاهی میباشم
۳- با توجه به اینکه بنده به شخصی که دارای وکالت بوده مراجعه نمودم ومدارک خود را به ایشان نشان داده ام و وی با علم به مالکیت بنده اقدام به انتقال ثبتی مال غیر نموده تحت جه عنوان و به استناد کدام ماده قانونی میتوانم بر علیه ایشان اقدام نمایم
لطف نمایید توصیف ها و مستندات قانونی را نیز ذکر نمائید
باتشکر و تجدید احترام
پرسش :
 
با سلام توصیه میشود جهت راهنمایی بهتر و بیشتر به همراه مدارک با تعیین وقت قبلی از طریق تماس با دفتر با شماره 88492089به صورت حضوری مراجعه فرمایید.
پاسخ :
 

 
علی قاسم امرائی
نام :
 
باسلام
شخصی به جای طلبم وکالت محضری واصل سند را در دفتر خانه بابت ملکی در دماوند به بنده دادند لیکن به محل مراجعه کردم نتوانستم ملک موصوف را پیدا کنم ویکی از ملاکین عمده محل گفتند که این سند مربوط به سال 1335 است وتخلیه شده حال باید چکارکنم .با تشکر منتظر راهنمائی شما هستم
پرسش :
 
جناب آقای امرایی باسلام شما میبایست برای پیدا کردن پلاک موصوف از طریق دفتر خانه و یا اداره ثبت اقدام فرمایید لیکن میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر روزهای زوج از ساعت 17الی19 با شماره همراه09121371276با اینجانب تماس حاصل فرمایید.
پاسخ :