به سايت وكالت خوش آمديد :: مجموعه استراحتگاهی خانواده زندانیان تهران ساخته می شود
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
   English Arabic Chinese (Simplified) French German Russian Spanish

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
دوشنبه - ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ مجموعه استراحتگاهی خانواده زندانیان تهران ساخته می شود
تهران - ایرنا - مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: مجموعه استراحتگاهی خانواده زندانیان تهران با هدف تکریم ارباب رجوع، ایجاد محیطی آرام و به دور از ذهنیت فضای فیزیکی زندان، در فضایی به مساحت یکهزار متر مربع ساخته می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه اداره کل زندان‌های استان تهران، سیدحشمت الله حیات الغیب در بازدید رئیس کل دادگستری استان تهران از ندامتگاه تهران بزرگ ضمن قدردانی از مساعدت اداره کل اوقاف و امور خیریه تهران افزود: توجه ویژه به امور رفاهی و تردد خانواده زندانیان در اولویت برنامه های اجرایی است و فضای استراحتگاهی خانواده زندانیان شامل سالن انتظار ملاقات با همه امکانات رفاهی مانند سرمایشی، گرمایشی و فروشگاه های متعدد البسه و لوازم مورد نیاز زندانیان و مواد غذایی است.

وی خاطرنشان کرد: شأن و منزلت خانواده های زندانیان به عنوان ارباب رجوع رعایت می شود، زیرا آنان قشری آسیب پذیر بوده، در روند ارتکاب جرم هیچ نقشی ندارند و باید مورد حمایت قرار گیرند.

حیات الغیب اظهار داشت: با ساخت این مجموعه در فضایی مناسب و در مجاورت سالن ملاقات، خانواده ها می توانند در فضایی مناسب تر با زندانی خود دیدار کنند و همه تلاش ها برای ارتقای وضعیت زندان های استان تهران که چهره جدید زندانبانی اسلامی را در نیمه دوم سال گذشته به تصویر کشید، صورت می گیرد.

وی با اشاره به اجرای سیاست کاهش جمعیت کیفری تصریح کرد: در این زمینه مراجع قضایی می توانند با همکاری و همیاری دیگر سازمان‌ها، بخشی از مشکلات زندانیان و خانواده های آنان را از طریق اعمال مجازات های جایگزین حبس کاهش دهند.

در ادامه، محمدجواد حشمتی مهذب رییس کل دادگستری استان تهران ضمن قدردانی از مجموعه سازمان و اداره کل زندانهای استان تهران وظیفه قوه قضاییه را ساماندهی زندان‌ها و برنامه ریزی برای کاهش جمعیت کیفری عنوان کرد، افزود: در این راستا قوه قضاییه، استفاده حداکثری از فضا و ظرفیت های موجود بخش های آموزشی و فرهنگی در زندان‌ها را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به جمعیت کیفری مجتمع و زندان‌های استان، بهره مند مددجویان از عفو، آزادی و مرخصی در چند ماه اخیر را در راستای کمک به حل مشکلات قضایی مددجویان دانست و تأکید کرد: در این مدت تعداد قابل توجهی از مددجویان از زندان آزاد یا به مرخص اعزام شدند که این اقدام در روحیه زندانیان و خانواده های آنان تاثیر گذار بوده است و از طرفی با کاهش جمعیت کیفری در زندان‌ها زمینه رسیدگی و پیگیری مشکلات قضایی مددجویان توسط مجموعه زندانها فراهم شد.

این مقام قضایی با اشاره به مشکلات معیشتی خانواده های زندانیان اظهارداشت: این افراد از نقاط و شهرهای مختلف برای ملاقات به مجتمع مراجعه می کنند و به دلیل دوری مجتمع از شهر با مشکلات عدیده ای روبرو هستند؛ وظیفه ما بهبود وضعیت و گسترش امکانات برای رفت و آمد خانواده های زندانیان است.

براساس این گزارش، رییس کل دادگستری استان تهران با حضور در سالن ملاقات ندامتگاه تهران بزرگ ضمن بازدید از دایره نظارت بر زندان به صورت حضوری با خانواده های مددجویان بازدید و مسائل و مشکلات قضایی را جویا و دستورات لازم را در برای رفع آنان صادر کرد.

 

 
 
   
       
نظر شما در مورد این خبر
نام
 
نظر